Z ostatniej chwili

Ukryty przekaz w jednej z piosenek Dawida Podsiadło

Kadr z wideo

Jeden z Youtuberów przesłuchał piosenkę “Nie ma fal” od tyłu i znalazł jej ukryty przekaz. Co takiego zawarł w swojej piosence Dawid Podsiadło?

Trzeci krążek Dawida Podsiadły był jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt w Polsce w 2018 roku. “Małomiasteczkowy” okazał się być bestsellerem, za który Podsiadło otrzymał Paszport Polityki, jak również został nominowany do Fryderyków 2019 oraz Bestsellerów Empiku 2018. Single “Małomiasteczkowy” oraz “Nie ma fal” stały się radiowymi hitami, które szybko wpadają w ucho.

Co oznacza “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły od tyłu?

YouTuber z kanału Simon Losik wpadł na pomysł, żeby przesłuchać kawałek “Nie ma fal” od tyłu. Okazało się, że w refrenie słyszymy wówczas słowa “i’m in love” oraz “fall in love”. Czy Podsiadło postanowił również przemycić ukryty przekaz w piosence “Małomiasteczkowy”?

Analogicznie YouTuber przesłuchał singiel od tyłu i okazało się, że w refrenie słychać zwrot “Hej, Bieszczady dają moc”. Twórca filmiku powiązał te słowa z teledyskiem, w którym pokazano, jak ważna jest natura. Sprawdźcie, czego jeszcze doszukał się YouTuber w piosence “Małomiasteczkowy” słuchając jej od tyłu. Nagranie ma już ponad 194 tysiące widzów.

 

Ostatnio również Katarzyna Nosowska sięgnęła po repertuar Podsiadły i przerobiła utwór “Małomiasteczkowy”, pod który stworzyła tekst dotyczący odstrzału dzików. Natomiast inny YouTuber stworzył parodię utworu “Nie ma fal” – zabawny utwór “Falafel” cieszy się dużą popularnością i już ma ponad 17 tysięcy wyświetleń.

Dawid Podsiadło na trasie “Wielkomiejski Tour”

Muzyk cieszy się takim zainteresowaniem, że 31 koncertów w ramach trasy “Wielkomiejski Tour” sprzedał w 4 minuty. Z tego też powodu wokalista ogłosił dodatkowe koncerty – w sumie Podsiadło zagra 53 koncerty w 32 miastach od lutego 2019.

Publikacja zaczerpnięta z: antyradio.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej