Z ostatniej chwili

Ranking kont dla młodych

ranking kont dla mlodych

Ranking kont dla młodych

Pierwsze konta bankowe, czyli konta dla dzieci poniżej 13 roku życia (zobacz nasz ranking kont dla młodych) mają umiarkowane możliwości, ponieważ takie osoby nie posiadają w ogóle zdolności do czynności prawnych. Często też zdarza się, że banki nie chcą wydawać kart do konta tych młodych ludzi, aby umożliwić korzystanie z usług bankowości internetowej. Jednak po ukończeniu 13 lat wiele rzeczy się zmienia – taka osoba nabywa ograniczoną zdolność do czynności prawnych, więc może zrobić znacznie więcej: dokonywać przelewów, płacić gotówką w bankomatach bilety i zarządzać kontem praktycznie samodzielnie. Jest więcej swobody i możliwości takich kont. Oczywiście rodzic zachowuje kontrolę nad swoim dzieckiem, ale nie musi potwierdzać operacji bankowej, którą nastolatek chce przeprowadzić. Wysyłanie pieniędzy do Twojego dziecka jest wygodniejsze spersonalizowane.
Często konta te mają również możliwość zakupu biletów na transport publiczny lub do kina, co jest pewną dogodnością.

Konta bankowe jako nowoczesna skarbonka

Rozwój technologiczny sprawił, że w większej liczbie miejsc bardziej przydatna jest gotówka internetowa, często korzystanie z karty jest po prostu bardziej wygodne na przykład przy robieniu zakupów on-line. Konto bankowe ułatwia życie i wymianę transakcji i płatności kartą. Kiedy Twojemu nastolatkowi nagle zabraknie pieniędzy, wysyła do rodzica prośbę o szybki przelew. Taki rodzic może również ustawić stałe zlecenie wysyłania kieszonkowego swojemu dziecku co miesiąc, a później sprawdzić w historii, na co wydaje. Konto dla młodych ludzi jest pod stałym nadzorem, co gwarantuje bezpieczeństwo. Najczęściej jest to konto młodzieżowe od 13 lat. To rodzic ustala limity operacji, może je modyfikować w dowolnym momencie, a nawet zablokować korzystanie z karty płatniczej. Zapewnia to kontrolę wydatków, nieco inną niż gotówka, gdzie czasami nie wiesz, na co wydajesz. Otwarcie konta bankowego zajmuje zaledwie parę chwil, a jest niezbędne do wypłaty gotówki.

Konto bankowe jako nauka odkładania pieniędzy

Wybierając konto dla nastolatka, powinien upewnić się, że ma konto oszczędnościowe, że jego oprocentowanie jest korzystne. Warto wykorzystać to, że ma się konto i od razu nauczyć go oszczędzania i oszczędzania pieniędzy. Niektóre banki mają opcję automatycznego oszczędzania, w której każda wydana kwota jest zaokrąglana w górę, a ta część jest natychmiast zwracana. W ten sposób możesz pokazać, jak łatwo oszczędzać i jak opłacalne jest odkładanie nawet niewielkich kwot. Założenie konta oszczędnościowego jest również bardzo proste. Poza tym najczęściej płatności mobilne oraz prowadzenie konta są darmowe.