Z ostatniej chwili

Przegląd kawiarni we Wrocławiu dla prawdziwych miłośników słodyczy

kawiarnie we Wrocławiu

Urocze wnętrza, tradycyjne, lub wręcz odwrotnie – niebanalne, a nawet innowacyjne dodatki do przepysznej kawy, a co najważniejsze – przyjazna i gościnna obsługa: to wszystko wyróżnia kawiarnie, które trafiły na naszą listę prezentującą najlepsze tego typu miejsca w jednym z najpiękniejszych polskich miast. Odwiedź je wszystkie, są tego naprawdę warte!

Nanan

Wyrafinowana, elegancja i stylowa – taka jest jedna z najsłynniejszych cukierni we Wrocławiu. Nanan, miejsce otworzone w samym centrum miasta, oferuje delektowanie się wyrafinowanymi słodyczami, w tym eklerkami, francuskimi makaronikami i artystycznie zdobionymi ciastami bez wydawania na nie fortuny. Zarówno mieszkańcom Wrocławia, jak i turystom ten lokal jest znany z pastelowych, komfortowych wnętrz i sezonowo zmieniającego się asortymentu.

Tortownia na Bema

Tortownia na Bema to jeszcze jedna popularna wrocławska cukiernia znana z wyjątkowych tortów i ciast na zamówienie. Lokal oferuje szeroki wybór personalizowanych wypieków, które są cenione za kreatywność włożoną w ich przygotowanie, smak i jakość. Niezależnie od swoich preferencji, wieku lub okazji, na którą poszukujesz deseru, na pewno znajdziesz tu coś odpowiedniego. Jeśli więc poszukujesz wrocławskiej cukierni, w której można zamówić pyszne i piękne słodycze, w tym duże torty, Tortownia na Bema stanie się wspaniałym wyborem!

kawiarnie we Wrocławiu

Słodki Chłopak

Niebanalny i  przytulny lokal, znany ze swojego eklektycznego wystroju i przytulnej atmosfery, zapoczątkował swoją działalność jako mobilna cukiernia. Jakość  serwowanych tu deserów była od samego początku tak wysoka, że twórcy cukierni dość szybko uzbierali budżet na otwarcie stacjonarnej placówki i od tego czasu na stałe zagościli na mapie gastronomicznej Wrocławia.

Chleboteka

Chleboteka to nie jedna, a od razu kilka cukierni zlokalizowanych przy ulicach Ruskiej, Zwycięskiej i Tęczowej. Miejsce to słynie przede wszystkim z bogatej oferty wypieków, która obejmuje zarówno desery, jak i dobrej jakości chleby. W lokalu wszystkie prace są wykonywane na miejscu, a szczególną uwagę poświęca się dbałości o szczegóły i jakość. W związku z czym, podczas wypiekania są wykorzystywane wyłącznie najlepsze składniki. Tak naprawdę Chleboteka jest jednym z niewielu miejsc, w których piekarze używają mąki pochodzącej z małych, tradycyjnych młynów oraz naturalnych zakwasów.

Cukiernia Krzycka

Cukiernia Krzycka jest miejscem o bogatej historii i tradycji, które zostało założone w 1945 roku, a przez lata przeszło przez liczne modernizacje, jednocześnie zachowując swój autentyczny charakter i oryginalne receptury. Cukiernia jest znana z oferowania szerokiej gamy wyśmienitych wypieków, które są przygotowywane z najwyższej jakości składników. W asortymencie znajdują się różnorodne ciasta, torty, ciastka, a także inne słodkości, które są przygotowywane według sprawdzonych, rodzinnych przepisów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

BakeMAnia

Piekarnia bakeMAnia we Wrocławiu wyróżnia się na tle innych lokali, ujętych w naszym zestawienia, swoją unikalną atmosferą i wyjątkowym podejściem do klientów, a także ich czworonożnych przyjaciół. Miejsce słynie z dbałości o jakość składników i autentyczności procesu wypieku, dodatkowo jest w nim kładziony nacisk na tradycyjne metody przygotowania pieczywa.