Z ostatniej chwili

Dowiedz się, jak dostać się do neurologa bez skierowania

drzwi

Szybka konsultacja neurologiczna może uchronić nas przed rozwojem szkodliwych chorób układu nerwowego. Jeśli chcemy skorzystać z usług specjalisty w ramach NFZ, powinniśmy mieć skierowanie od swojego lekarza rodzinnego. Niestety, może okazać się, iż czas oczekiwania na wizytę będzie bardzo długi. Warto wtedy skorzystać z alternatywnego rozwiązania.

Wskazania

Choroby neurologiczne mogą mieć różnorodne podłoże. Wiele z nich uwarunkowanych jest genetycznie. Jeśli jednak zaobserwujemy uciążliwe skurcze mięśni, zaburzenia czucia, zawroty głowy, problemy z pamięcią oraz prawidłową równowagą, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Szczegółowe informacje na temat zakresu usług, świadczonych przez neurologów znaleźć można na stronie internetowej   https://cmp.med.pl/zakres-uslug/konsultacje-lekarskie/neurologia/.

Alternatywa dla publicznej opieki medycznej

W przypadku NFZ długie kolejki oczekujących do danego lekarza nie są równoznaczne z tym, że specjalista ma indywidualne podejście do pacjenta, a jakość świadczonych przez niego usług jest na najwyższym poziomie. Istnieją również przypadki, które wymagają natychmiastowej interwencji. Korzystanie z publicznej służby zdrowia może być szczególnie uciążliwe dla mieszkańców dużych miast. Chcąc zatem  uzyskać szybką pomoc neurologa, warto udać się do prywatnej przychodni w Warszawie.

Badanie

W trakcie pierwszej wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad, a następnie wykonuje prostą analizę odruchów fizjologicznych. Neurolog może również sprawdzić, czy u pacjenta występują objawy Babińskiego oraz Rossolimo. Dokładniejsza diagnostyka możliwa jest jednak dopiero wówczas, gdy pacjent wykona tomografię głowy, EEG lub rezonans magnetyczny. Przy wyborze specjalisty, warto kierować się opiniami innych osób. Do neurologa w Warszawie można umówić się bez wychodzenia z domu za pomocą strony internetowej.

Według najnowszych doniesień, na wizytę neurologiczną w ramach NFZ trzeba czekać kilka lat. Bezpieczniejsze rozwiązanie to skorzystanie z abonamentów medycznych. Nie warto bowiem narażać się na dodatkowy stres, który również źle wpływa na kondycję naszego organizmu.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej