Z ostatniej chwili

Komfortowy i funkcjonalny pokój hotelowy

recepcja w hotelu

Hotel czy pensjonat nie jest łatwo prowadzić, nie jest też łatwo zarządzać całym hotelowym obiektem. Dzisiaj tego rodzaju prace ułatwiają specjalne modułowe programy, które mają za zadanie strzec rezerwacji, obsługi gości oraz wszelkich informacji. Poszczególne moduły znacznie usprawniają ludziom pracę w tego rodzaju obiektach. O tym, jak stworzyć funkcjonalny i wygodny pokój przeczytasz więcej w dalszej części tekstu lub pod adresem: https://intelihotel.pl/blog/funkcjonalny-pokoj-hotelowy/.

CO TO JEST SYSTEM HOTELOWY?

Są to specjalne programy komputerowe, które pomagają zarządzać całym obiektem hotelowym. Uważa się, że dzisiaj system hotelowy to konieczność, która znacznie pomaga pracownikom hotelowym w ich pracy. Każdy hotel czy pensjonat chce na gościach wywrzeć jak najlepsze wrażenie, ogromna ilość przewijających się gości nie powinna sprawiać, że coś zostanie zaniedbane, pominięte lub jakieś informacje do gości nie dotrą. Każdy system hotelowy składa się z poszczególnych modułów i dzięki temu podziałowi jest bardziej czytelny.

KONKRETNE MODUŁY SYSTEMÓW

Modułu systemu hotelowego to:
1. Rezerwacje i meldunki.
2. Należności i sprzedaż.
3. Obsługa wyżywienia.
4. Zestawienia i raporty
5. Dodatkowe zasoby.

Poprzez te moduły, można kontrolować i realizować poszczególne usługi hotelowe.

ZARZĄDZANIE PRZEZ CENTRALĘ

System hotelowy ma swoją centralę, przez którą się zarządza. Pozwala to na skumulowanie wielu ważnych informacji, które są bardzo potrzebne w kontaktach z klientami danego obiektu hotelowego. W centrali zawarte są wszelkie dane o klientach, wszystkie raporty, kompletne zestawienie produktów oraz jest możliwość zarządzania użytkownikami i uprawnieniami.

USŁUGI NA WYSOKIM POZIOMIE

Każdy gość przyjeżdżający, dzisiaj do hotelu, oczekuje jak najlepszych usług. Chce skorzystać ze SPA, z basenu, siłowni, barów czy saun lub restauracji. Składa zamówienia, które powinny być sprawnie realizowane. W obiektach hotelowych nie ma miejsc na pomyłki, każdy powinien być tutaj jak najlepiej obsłużony. Konkretne moduły systemów hotelowych pomagają zarządzać konkretnymi miejscami, informują o poszczególnych rezerwacjach i o zwolnionych miejscach.
Hotele czy pensjonaty nie powinny również stać puste, dlatego każde miejsce, które się zwolni, od razu powinno być sprzedane. Wszystkie te czynności można swobodnie opanować dzięki odpowiednim systemom hotelowym.

NAD CZYM JESZCZE PANUJE SIĘ, UŻYWAJĄC ODPOWIEDNICH SYSTEMÓW?

Obiekty hotelowe to piękne i bardzo komfortowe budynki, jednak kryją one w sobie wiele instalacji, w tym również instalacje inteligentnych domów, które podlegają jakiejś kontroli i jakiemuś zarządzaniu.
Konkretne moduły kontrolują pracę wszystkich instalacji, dbają o bezpieczeństwo gości i pomagają zapewnić im jak największy komfort pobytu w danym miejscu.
Dzięki odpowiednim systemom i ich modułom, reguluje się rezerwacje hotelowe, sprzedaje się gościom konkretne usługi w danym obiekcie i pilnuje się wydawania im posiłków.

GASTRONOMIA, RECEPCJA, SALE KONFERENCYJNE

Zarządzanie zasobami danego hotelu znacznie usprawnia pracę pracowników. Odpowiednie programy komputerowe ma recepcja hotelu, jego gastronomia oraz wszystkie dodatkowe miejsca, które w hotelu zapewniają dobrą i komfortową obsługę gościom. Sam gość również może komunikować się z poszczególnymi hotelowymi działami poprzez swój pokój. Wszystko to sprawia, że pobyt w hotelu jest miły, zawsze pod kontrolą, a sam gość czuje ogromny komfort, że może bez problemu czy jakichkolwiek konfliktów skorzystać z wielu proponowanych udogodnień hotelowych.
Pracownicy hotelowi, opierając swoją pracę na konkretnych modułach systemów hotelowych nie robią żadnych pomyłek i mają znacznie ułatwioną swoją pracę.

Zobacz także, czy w Twoim domu może znajdować inteligentne biurko do codziennej pracy!

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej