bądź na bieżąco

data: 2013-06-07

Gwałcili 14-latkę i nagrywali film - dziewczyna zabiła się!

Gwałcili 14-latkę i nagrywali film - dziewczyna zabiła się!

(fot. Facebook)

  A A A
komentuj


Tragiczna śmieć 14-letniej Caroliny wstrząsnęła Włochami, które dziś zaczynają się zastanawiać nad przyczynami przemocy i okrucieństwa, a także słabości pokolenia, które właśnie dorasta.

Zbiorowy gwałt na 15-latce. Dziewczyna zabiła się!

Zbiorowy gwałt na 15-latce. Dziewczyna zabiła się!

Dla sprawców to była tylko zabawa. Dla niej - życiowy...


Strzelił sobie w głowę przed ołtarzem!

Strzelił sobie w głowę przed ołtarzem!

78-letni mężczyzna zastrzelił się we wtorek po południu w...

- Poprzednie generacje były inne, swoją złość i niepokój egzystencjalny wyrażały poprzez sprzeciw, rewolucje, poprzez czynną walkę. Dziś najmłodsza generacja - Generacja Emo - jak się sama definiuje, to osoby słabe, zagubione, nieszczęśliwe, z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi i brakiem tożsamości - tłumaczy włoski psycholog Federico Bianchi di Castelbianco, który zajmuje się problemami samobójstw nieletnich.

- Tatuaże na całym ciele, które często przedstawiają symbole śmierci, świadczą o potrzebie przynależności do jakiejś grupy, utożsamiania się z czymś, a raczej z innymi, bo osoby te nie mają swojej osobowości. Dla poprzednich pokoleń elementem destrukcyjnym były narkotyki, modne i dlatego powszechnie nadużywane. Może dziś we Włoszech nie ma tylu heroinistów jak w latach 80., ale Generacja Emo ma inne uzależnienia. Na portalach społecznościowych powstają grupy, które celebrują autodestrukcję, przynależność do nich podkreśla się przez pokazywanie podciętych żył, śladów samookaleczenia się, stanów depresyjnych, łez. Jest to fenomen bardzo niepokojący - tłumaczy włoski psycholog.

Pięć samobójstw w jednej szkole

Samobójstwo Caroliny Picchio, doprowadziło we Włoszech do postawienia pytań dotyczących także innej zaskakującej sprawy - 5 samobójstw w ciągu siedmiu lat (2004-2011) wśród uczniów tej samej szkoły w miejscowości Saluzzo w Piemoncie.

Wśród nieletnich była też dziewczyna o pseudonimie "Wampirka", która w grudniu 2004 roku rzuciła się z wysokiej betonowej cysterny na wodę. Ostatnia ofiara, Kim powiesiła się za domem w 2011 roku. Chwilę wcześniej była jeszcze w towarzystwie koleżanek, potem nagle wyszła i założyła sznur na szyję.

Włoska prokuratura otworzyła w tej sprawie nowe dochodzenie, podejrzewając, że za wszystkim może stać sekta satanistyczna, która zmusza swoich członków do odbierania sobie życia. Dziennik "Il Fatto Quotidiano" napisał duży artykuł o "nieletnich samobójcach z Saluzzo".

Poszlaki, na jakie trafili śledczy, są dość dziwne: "Biblia Szatana" Antona Szandor Lavey w plecaku jednego z samobójców; SMS wysłany do kolegi: "Wykonane. Przeklinałem w Bazylice Świętego Piotra", rysunki symboli satanistycznych. Także Facebook odgrywa w tym wszystkim rolę, pokazując, że osoby zmarłe tragicznie były w kontakcie ze znanymi satanistami, należały do grup interesujących się magią, spirytyzmem, pogaństwem, itp. Wszystko zaczęło się podobnież od seansu spirytystycznego, po tym, jak na lekcji religii nauczycielka zadała temat: satanizm...

Dla NaSygnale.pl z Rzymu:
Agnieszka Zakrzewicz


poprzednia 1 2

Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: Carolina Picchio | gwałt | samobójstwo | facebook | włochy

oceń
tak 39 8.5%
nie 420 91.5%

Opinie (647)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

435
81
~Zły 2013-06-07 (23:46) 4 lata 4 miesiące 11 dni 22 godziny i 20 minut temu

14 latka na imprezie i w dodatku za duzo wypila... Pozdrawiam rodzicow...

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

336
16
~jula 2013-06-07 (21:01) 4 lata 4 miesiące 12 dni 1 godzinę i 5 minut temu

,,,gwalciciele pomiedzy 13 a 15 rokiem zycia............nie wierze....skad to wszystko sie bierze ???

odpowiedz

pokaż 30 ukrytych odpowiedzi

281
13
~polik 2013-06-08 (18:24) 4 lata 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 42 minuty temu

macie swoje bezstresowe wychowanie 14 latki się gwałcą mordują kradną itd jak by dostali od młodu od rodziców wpie... do klepki odrazu by się im poustawiały nie jestem za katowanie czy biciem bez sensu ale dzieciak musi wiedzieć co mu wolno a co nie starsze pokolenie było regularnie łojone przez rodziców i w szkole przez nauczycieli jak się widziało policje to nie krzyczało się białe pały to peda... tylko łeb w dół i do domu i jakoś wyrośliśmy na normalnych ludzi a teraz ciekawe co wyrośnie z tych 14 latków

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

152
10
~w obronie kobiet 2013-06-09 (11:56) 4 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 10 minut temu

Rybisznurek ^ A te chłopaki co ją brały pijaną, to o Ich wyczynach się nie mówi, Oni nie mają teraz żon które są nie świadome wyczynów swoich mężów w przeszłości. Dlaczego zawsze potępiacie dziewczynę, co chłopakom wolno?? Czy to nie wstyd dla Nich?? Dziewczę lubiło takie zabawy, a Chłopaki nie lubiły?? Może Ich przymuszała do tego?? jak wrzucić taki filmik na fejsa to wstyd tylko dla dziewczyny, a chłopaki to co?- bohaterowie??? Wstyd to przede wszystkim dla Nich. Porządny, kulturalny facet, to by dziewczynę wsadził w taksówkę i wysłał do domu, a nie razem z innymi urządał sobie zabawy z Nią!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

179
37
~Rybisznurek 2013-06-08 (20:48) 4 lata 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 18 minut temu

Nie wiem jak bylo, ale, niestety, często jest tak że dziewczę sobie popije i wtedy SAMA nadstawia się chłopakow, kilku na raz. Widziałem już takie akcje, choć w nich nie uczestniczyłem(przyrodzenia na śmieciach nie znalazłem). Też poszła fama o jej wyczynach, też bywało o niej głośno, bo gdy popiła, często do takich sytuacji z nia dochodziło. Nikt tego nie nagrywał z racji tego że nie było czym, nie te czasy. Dziś, ta dziewczyna żyje ze swoim chłopakiem, który pewnie nie jest niczego świadomy. W tamtym przypadku o gwałcie nie mogło być mowy, dziewczę samo lubiło takie zabawy. No cóż, kto zabroni. Ale jak by to ktoś nagrał, wrzucił na fejsa (z którego oczywiście nie korzystam, bo cenie swoją prywatność i na talerzu swoich danych i oblicza nie pokazuje) to też mogło by dojść do załamania i w konsekwencji do samobójstwa. Czy wówczas też była b mowa o gwałcie? Ten cały nieograniczony dostęp do zdobyczy techniki, używanie go nieodpowiedzialnie, przez nieodpowiedzialne i... złe osoby powinien być jakoś ukrócony. Z drugiej strony nie wolno ograniczać tej jednej z ostatnich enklaw wolności i wolnej wymiany mysli jakim jest internet. Trzeba znaleźć złoty środek, a powinien być nim zdrowy rozsądek i poczucie przyzwoitości. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

166
31
~ja 2013-06-09 (18:50) 4 lata 4 miesiące 10 dni 3 godziny i 16 minut temu

Nie chce mi się wierzyć żeby ponad 2000 ludzi widząc na filmiku brutalnie gwałconą dziewczynę szydziłoby z niej i wyzywało od dzi..ek. To musiało wyglądać inaczej, bo nie pisali tego bez powodu. Moim zdaniem po kilku głębszych sama zachęcała chłopaków i pokazywała jaka to doświadczona nie jest (wszak dopiero co "rozstała się z byłym"). Dopiero później gdy otoczenie osądziło tak jak to najprawdopodobniej wyglądało to nagle okazała się niewinna i "zgwałcona". Najłatwiej bez dowodów osądzić "gwałcicieli", niestety wszystko mogło wyglądać inaczej. Podstawą jest fakt że ANI JEJ ANI TYCH G..WNIARZY NIE POWINNO BYĆ NA IMPREZIE DLA DOROSŁYCH ZAKRAPIANEJ ALKOHOLEM. Jeden prosty warunek i NIE MA WIĘKSZOŚCI "GWAŁTÓW" NA NIELETNICH. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć, NIE BEZ POWODU.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

141
25
~Atom 2013-06-08 (19:31) 4 lata 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 35 minut temu

Tak się kończy "nowoczesność" ! Na MIŁY BÓG ! Przecież 14-letnia dziewczyna ma się UCZYĆ a nie "chodzić z chłopakami" !! CO TO JEST ?!! Mój dziadek do Babci chodził 3 lata "na herbatki" zanim w końcu wydusił z siebie, że ją Kocha !! Przeżyli ze sobą 58 lat !! A małolaty boją się, że NIE ZDĄŻĄ sobie znaleźć faceta ! i nie zdają sobie sprawy z tego, że większość 18-latków NIE JEST ZDOLNA do uczuć wyższych i chodzi im tylko o seks a na samym seksie NIE ZBUDUJE SIĘ WIĘZI !! Przecież pewne tematy PRZEROBIONO JUŻ 3 000 lat temu u kolebki naszej , europejskiej cywilizacji !! Eksperymentować to można na szczurach !! Jak eksperyment nie wypali, szczura można wyrzucić do kubła. Z człowiekiem do kubła się nie godzi, chyba, że żyje jak zwierzę.... !

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

110
5
~asdf 2013-06-09 (09:26) 4 lata 4 miesiące 10 dni 12 godzin i 40 minut temu

niektórzy tutaj chyba sądzą że jak film się kobiecie urwie to można ją brać i nie będzie to gwałt.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

170
70
~Ja 2013-06-08 (20:20) 4 lata 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 46 minut temu

Sama sobie winna. A rodzice gdzie byli? Kto puszcza 14-latkę na takie imprezy? "Za dużo wypiła?" Co to wgl jest?!?! Sama mam 21 lat, więc wiem co się dzieje w "tych czasach" ale bez przesady... Dziecku trzeba dać ograniczenia a nie wolną rękę, bo później tak to się kończy. W Polsce też był taki przypadek, w Gdańsku...

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

105
5
~wonvmds,g 2013-06-07 (20:32) 4 lata 4 miesiące 12 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

a jak wam ktos dom okradnie bo nie byl zamkniety to kto jest winny? zlodziej co dokonal kradziezy czy wy bo nie zamkneliscie domu? kradziez jest kradzieza, gwalt jest gwaltem. jakby jej dosypali tabletke gwaltu to tez by nie protestowala i by nie pamietala - czy to byloby usprawiedliwieniem? wiedzieli ze byla pijana i perfidnie to wykorzystali i jeszcze nagrali i opublikowali a ludzie dodatkowo ja upokorzyli jakby nie domyslali sie ze zostala wykorzystana:(

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

143
51
~sarahhhhhhh 2013-06-08 (20:14) 4 lata 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

Czytam, wpisy i nie dowierzam... Oczywiście, popieram, że negujecie fakt, że 14-latka ma chłopaka, piję alkohol jak i chodzi na imprezy... Jednak, pytanie czy wy wszyscy wypisujący takie rzeczy, byliście tacy święci w tym wieku???? Poza tym, jak można pisać, że dobrze, że ją zgwałcono...???? Ludzie zastanówcie się, gwałt dla kobiety jest czymś strasznym... Niech każda kobieta, która zrobiła tutaj wpis wyobrazi sobie, że zostałą zgwałcona, to czy nie myślice Panie, aby lepiej po takim zdarzeniu, być zamordowaną, bo niestety z takim czymś żyję się do końca życia... Cóż ból fizyczny można znieść, niestety ból psychiczny boli bardziej... Dlatego zastanówcie się co piszecie..

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

109
18
~ham 2013-06-09 (11:45) 4 lata 4 miesiące 10 dni 10 godzin i 21 minut temu

Czternastolatka uchlana na imprezie do nieprzytomności. Super. Brak słów.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

96
7
~JL 2013-06-08 (13:49) 4 lata 4 miesiące 11 dni 8 godzin i 17 minut temu

Bez względu na to ile dziewczyna wypije, jak się ubierze itd. nikt nie ma prawa jej tknąć. Każdy kto tknąłby moją córkę w taki sposób bez względu na to czy jego ojcem byłby sam prokurator generalny czy premier nie miałby przed sobą żadnej dłuższej przyszłości. Wystarczy cierpliwość, dobry plan, konsekwencja i nie kierowanie się emocjami zaraz po zdarzeniu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

85
4
~asd 2013-06-13 (13:56) 4 lata 4 miesiące 6 dni 8 godzin i 10 minut temu

Najbardziej przeraza mnie sposob myslenia dzisiejszych ludzi i ich wyczyny...Szkoda dziewczyny....kazdy w wieku dorastania zrobil glupie rzeczy takie sa uroki młodzieży...ale ci co pisza o tym ze to jej wina była , że jak można pić w wieku 14 lat....zapomnieli chyba jak samemu było się młodym...Po 1 pijana dziewczyna to nie otwarte drzwi dla napalonych chlopakow...bardzo oburza mnie sposob myslenia ludzi ..bardzo czesto kobieta zgwalcona to kobieta sama sobie winna ...bo byla pod wplywem alkoholu bo miala krotka spodniczke,bo tam poszla...po pierwsze jesli kobieta mówi nie to oznacza nie i żaden facet nie prawa jej dotknąć nawet jeśłli ma krótką spodniczke czy ma za dużo wypite !nikt mi nie powie ze 14 letnia dzieczynka chciała z kilkoma narazaz uprawiać sex bo w to nie uwierze...krytykujecie dziewczyne a co chlopca wolno w wieku 15 lat pic? i takie rzeczy robic?gwałcic pijana koleżankę i dodawać film na fb? to każdy popiera tak? dlaczego w takich sytuacjach to zawsze kobieta jest oskarzana ze to jej wina a zapomina sie o tym co faceci wyczyniali....ciekawe czy tak samo byście wszyscy pisali jakby to o wasza córkę chodziło....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

100
23
~kas 2013-06-08 (22:38) 4 lata 4 miesiące 10 dni 23 godziny i 28 minut temu

jakbym ja w wieku 14 lat tak się ubrała i wyszła na ulice w spódnicy która ledwo zakrywa tyłek to starzy by mnie zatłukli.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

82
11
~ice 2013-06-08 (18:35) 4 lata 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 31 minut temu

jesteście zwierzętami... a ona nie żyje

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

86
17
~bart 2013-06-08 (09:04) 4 lata 4 miesiące 11 dni 13 godzin i 2 minuty temu

i znów to samo jak z tą 15-letnią amerykanką, impreza, alkohol i utrata świadomości, gardzę takimi bydlakami co wykorzystują dziewczyny, ale kurde, takie dziewczyny tez nie są bez winy, żeby w tym wieku ubierać jak się jak do burdelu i upijać się do nie przytomności.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

88
26
~wojtek 2013-06-07 (16:52) 4 lata 4 miesiące 12 dni 5 godzin i 14 minut temu

wystarczy popatrzeć na zdjęcie,wnioski nasuwaja się same

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

58
2
~m 2013-07-03 (20:36) 4 lata 3 miesiące 16 dni 1 godzinę i 30 minut temu

przeraza mnie pokolenie dzisiejszych nastolatków... seks, gwałty, drogie gadzety, dostep do mediow, chwila i ktos potrafi upokorzyc i zepsuc reputacje jednym filmikiem albo zdjęciem, ktore z łatwoscią mozna umiescic w sieci... załosne...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

55
1
~nastolatka 2013-06-09 (12:51) 4 lata 4 miesiące 10 dni 9 godzin i 15 minut temu

dlatego sikam na ten fejsboook i nie mam tam konta

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.