bądź na bieżąco

data: 2015-01-28
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukrywał się przed policją przez lata dzięki domofonom

Ukrywał się przed policją przez lata dzięki domofonom

(fot. AFP / ROBERTO SALOMONE)


  A A A

Boss neapolitańskiej mafii Michele Zagaria przez lata ukrywania się przed policją na południu Włoch kontaktował się ze wspólnikami wyłącznie przez domofony. Całą ich podziemną sieć zainstalowali na jego polecenie technicy w miasteczku, w którym się ukrywał.

komentuj

Dopiero ponad 3 lata po aresztowaniu Zagarii ujawniono, dlaczego wymiarowi sprawiedliwości i policji przez bardzo długi czas nie udało się podsłuchać żadnej jego rozmowy telefonicznej. Jeden z najpotężniejszych bossów kamorry, gangu Casalesi, nie korzystał nigdy z telefonu, aby nie naprowadzić na swój trop. Wszystkie rozkazy swym krewnym i pomocnikom Zagaria, który ukrywał się 15 lat, wydawał przez domofony ze swego bunkra, zbudowanego pod domem wspólnika w miejscowości Casapesenna koło Caserty - podały włoskie media.

Całą sieć kabli o łącznej długości kilkuset metrów wysokiej klasy specjaliści, jak przyznaje policja, ukryli pod powierzchnią ulic w miejscowości. Aparatura w ocenie policyjnych ekspertów działała znakomicie; wyposażona była nawet w specjalne wzmacniacze sygnału po to, aby zapewnić jak najwyższą jakość techniczną rozmów, jakie prowadził boss. Był tam nawet generator prądu na wypadek przerw w jego dostawie.

Domofony połączone z "centralką" bossa kamorry znajdowały się w różnych budynkach miasteczka. Cała sieć tych połączeń jest obecnie demontowana i badana. Wszystko wskazuje na to, że była ona nielegalnie podpięta do systemu oświetlenia ulic, z którego kradziono prąd.

Lokalna prasa z południa Włoch ujawniła, że przez lata śledczy, którzy założyli podsłuchy osobom podejrzanym o kontakty z poszukiwanym szefem mafii, zastanawiali się, dlaczego nigdy nie udało im się zarejestrować jego głosu. Przełom nastąpił w grudniu 2011 roku, gdy podsłuchano rozmowę córki mężczyzny, pod domem którego ukrywał się Michele Zagaria. Powiedziała ona przez telefon : "Wujek Michele rozmawia przez domofon". Zdanie to doprowadziło śledczych do jego bunkra. Wkrótce potem boss został aresztowany, co było jednym z największych sukcesów włoskiego wymiaru sprawiedliwości w walce z mafią w ostatnich latach. Zagaria odbywa trzy wyroki dożywocia za zbrodnie mafijne.

(zel)


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: Michele Zagaria | domofon | włochy | mafia

oceń
tak 6 66.67%
nie 3 33.33%

Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~uhs 2017-08-26 (17:04) 28 dni 12 godzin i 15 minut temu

Gdyby nie kobieta dalej siedziałby w bunkrze.Jeśli chcesz żeby coś rozeszło się na cały świat,powiedz to kobiecie w najgłębszej tajemnicy :).

odpowiedz

0
1
~ja 2015-08-11 (23:31) 2 lata 1 miesiąc 12 dni 5 godzin i 48 minut temu

A reno captur jest moim ulubionym kolorem zresztą mamusia chciała żebym z nią ożenił ale łona powiedzieli żem jaja za biedny i nie chce jeździć starą skoda albo innym złomu .

odpowiedz

0
0
~Ja 2015-08-11 (22:28) 2 lata 1 miesiąc 12 dni 6 godzin i 51 minut temu

A ja sie ukrywam przed Sądem i nie napisze kto mi pomaga bo pójdę siedzieć . To ktos z ha ha ha z captura .

odpowiedz

11
9
~Polacy 2015-01-28 (22:43) 2 lata 7 miesięcy 26 dni 6 godzin i 36 minut temu

SZCZAMY NA TO. Ch nas to obchodzi.

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.