bądź na bieżąco

data: 2013-04-17

Zbiorowy gwałt na 15-latce. Dziewczyna zabiła się!

Zbiorowy gwałt na 15-latce. Dziewczyna zabiła się!

(fot. AP)


  A A A

Dla sprawców to była tylko zabawa. Dla niej - życiowy dramat, który doprowadził do samobójstwa. Policja zatrzymała trzech 16-latków, którzy rozpowszechnili film z gwałtu na nieprzytomnej 15-latce. - Nie osądzajmy z góry. Niech ci młodzi ludzie przedstawią swoją wersję zdarzeń - apelują adwokaci podejrzanych. Poruszona tragiczną historią nastolatki społeczność domaga się prawdy i ukarania winnych.

komentuj

"Pomścimy zgwałconą dziewczynę. Opublikujemy nazwiska"

"Pomścimy zgwałconą dziewczynę. Opublikujemy nazwiska"

"Cudowna, mądra i śliczna" - tak swoją nastoletnią córkę...

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wrześniu 2012 roku w mieście Saratoga w stanie Kalifornia (USA). 15-letnia Audrie Pott ze znajomymi bawiła się na prywatce. Imprezę zorganizował kolega, którego rodziców w tym czasie nie było w domu. Młodzież wygłupiała się i piła alkohol.

Procenty szybko uderzyły do głowy Audrie Pott. Zamroczona alkoholem nastolatka straciła przytomność. Jej koledzy, widząc w jakim jest stanie, postanowili w okrutny sposób ją wykorzystać. Jak wynika z ustaleń rodziny, 15-latka prawdopodobnie została zgwałcona przez każdego z nich. W trakcie nagrali filmik i zrobili zdjęcia rozebranej koleżance.

Kilka dni później sprawcy wrzucili materiały ze zdarzenia do sieci. Gdy 15-latka dowiedziała się o tym, załamała się. Znajomi i obce osoby szykanowały ją i wyśmiewały. Młoda dziewczyna nie potrafiła tego zrozumieć, przecież to ona była ofiarą! Co więcej, widywała swoich oprawców na szkolnym korytarzu.

Osiem dni po zdarzeniu ustawiła status w serwisie społecznościowym o treści: "najgorszy dzień w moim życiu". Potem podjęła dramatyczną decyzję o odebraniu sobie życia i powiesiła się.

Dla rodziców wieść o samobójstwie ich ukochanej córki była szokiem. Przez koleje siedem miesięcy próbowali wyjaśnić, co popchnęło nastolatkę do targnięcia się na własne życie. Sprawa trafiła na policję. Dopiero teraz szeryf Północnej Kalifornii nakazał aresztować trzech 16-latków. Młodzi mężczyźni - których nazwiska ze względu na wiek nie zostały ujawnione - usłyszeli już zarzuty.

- Nie osądzajmy z góry. Niech ci młodzi ludzie przedstawią swoją wersję zdarzeń - apelują w specjalnym oświadczeniu adwokaci podejrzanych, cytowanym Huffingtonpost. - Wiele informacji, które ostatnio się pojawiają, jest niedokładnych. Najbardziej niepokojący jest fakt powiązania tych wydarzeń z samobójstwem - dodają.

Zupełnie innego zdania jest rodzina. Bliscy nastolatki są pewni, że to ciąg wydarzeń związanych z sytuacją na imprezie, popchnął Audrie Pott do ostateczności. Prawdę będzie musiał ustalić sąd.

Przypominamy, że to nie jedyna taka sprawa w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o samobójczej śmierci 17-letniej Rehetaeh Parsons. Kanadyjka, również prawdopodobnie ofiara zbiorowego gwałtu i szykanowania z powodu zdjęć z wydarzenia upublicznionych w internecie, nie wytrzymała presji rówieśniczej. Pomimo terapii kilka miesięcy po zdarzeniu powiesiła się w łazience. Oskarżani przez nastolatkę sprawcy wciąż są na wolności.


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: usa | kalifornia | seksting | nagie zdjęcia | zbiorowy gwałt | nastolatka | samobójstwo

oceń
tak 135 16.56%
nie 680 83.44%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Irena Gierszewska

Irena Gierszewska

Wiek: 44 lata     Wzrost: 165 cm    

Gierszewska jest ścigana za sutenerstwo. Szukają jej policjanci z Bytowa. Widziałeś ją? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.

galerie

poprzednie
następne