bądź na bieżąco

data: 2013-08-13

Ona mogła krzywdzić też moje dziecko!

Ona mogła krzywdzić też moje dziecko!

(fot. www.podkarpacka.policja.gov.pl)


  A A A

– Kiedy zobaczyłam ten film, zamarłam, ciarki przeszły mi po plecach – opowiada gdańszczanka Joanna Kotecka (35 l.), mama małej autystycznej Jagody (3 l.). Dziewczynka od kilku miesięcy chodziła na zajęcia do pseudoterapeutki z Gdańska Aleksandry M. (38 l.). Wszystko wskazuje na to, że kobieta skrzywdziła również to dziecko.

komentuj

Po tym, jak do internetu trafiły taśmy nagrane przez rodziców 4-letniego Kuby z Gdańska, Aleksandra M. straciła pracę w poradni dla osób z autyzmem. Na nagraniu widać, że szarpie chłopca i bije go po twarzy, kiedy ten nie chce wykonywać jej poleceń.

Bestialstwo! Opiekunka dręczyła autystyczne dziecko

Bestialstwo! Opiekunka dręczyła autystyczne dziecko

Biła książką po głowie, szarpała, ciągnęła za szyję i choć...

Jak się okazuje, mały Kuba nie był jedynym dzieckiem, które cierpiało przez Aleksandrę M. Pracowała nie tylko z dziećmi z poradni, ale także przyjmowała je prywatnie w swoim mieszkaniu. Na zajęcia z nią przychodziła m.in. 3-letnia Jagoda. Jej mama zapowiedziała już, że także złoży na Aleksandrę M. zawiadomienie do prokuratury.

– Moje dziecko płakało przed wizytami u tej kobiety, ale myślałam, że po prostu tak reaguje na nową sytuację – wspomina pani Joanna. – Zwróciłam jednak uwagę na to, że po jakimś czasie córka zaczęła się bić ręką po głowie. Najwidoczniej takie kary dostawała za niewykonywanie poleceń.

Rozżalona matka wspomina również, że Aleksandra M. nie wpuszczała rodziców do swego domu. Nie można było poczekać na dziecko w środku, nawet jeśli padał deszcz.

Nie tylko rodzice są jednak zaskoczeni prawdziwym obliczem terapeutki. Tak mówi o niej była pracodawczyni: – To była bardzo doświadczona terapeutka, inni pracownicy brali z niej przykład. Nie spodziewałam się, że coś takiego się wydarzy – zapewnia Elżbieta Mazur, szefowa poradni dla osób z autyzmem.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Utonęła na spływie, bo podawała czipsy


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: dziecko | autyzm | opiekunka | znęcanie | gdańsk | zarzuty | policja

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Maria 2013-09-21 (00:33) 4 lata 1 miesiąc 3 dni 9 godzin i 1 minutę temu

W Polsce rehabilitacja dzieci autystycznych opiera się głównie na metodach nieprofesjonalnych Son-Rise, 3i oraz pedagogice Montessori. Twórcy tych metod promują warunki domowe /wrogowie placówek publicznych/. W związku z brakiem jakiejkolwiek kontroli i weryfikacji tej "terapii" może dochodzić do łamania praw dziecka. W terapii Son- Rise /3i/, pseudoterapię prowadzi 30 pseudoterapeutów wolontariuszy! Dziecko przebywa w play-roomie , bez kontaktu z rówieśnikami. Jedynym zadaniem pseudoterapeuty jest naśladowanie dziecka. Jest to metoda "bez nauczania"/ edukacja szkolna czy przedszkolna jest zabroniona/! Wśród pseudoterapeutów spotkać można nawet Węgierkę bez znajomości języka polskiego. Z rejonu Trójmiasta znany jest terapeuta /bez specjalizacji do pracy z dziećmi/ od uzależnień- pracujący na codzień z narkomanami i alkoholikami. Terapie owe prowadzone są przez liczne fundacje i stowarzyszenia w ramach różnych projektów. Ceny usług od 10 - 150 złotych/godz. Z powodu braku regulacji prawnych każdy może zostać takim terapeutą. Bezduszność oraz wyrachowanie cechowało też samą Marię Montessori, która mając nieślubne dziecko, przekazała je pod opiekę rodzinie zastępczej!." Alternatywna edukacja" otwiera drzwi do świata destrukcji alarmuje Nasz Dziennik 17-18.08.2013.

odpowiedz

10
0
~Linda 2013-08-13 (19:16) 4 lata 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 18 minut temu

Wiekszosc terapeltow wykonuje ten zawod tylko dla pieniedzy,praca z autystycznymi dzieci jest bardzo ciezka i odpowiedzialna wymagajaca zrozumienia i cierpliwosci maly procent ludzi nadaje sie na terapeltow . Mam dziecko autystyczne z zespolem landau- klefner ktore nie mowi i jest lekko opuznione ale jest bardzo przyjaznym I wesolym dzieckiem dlatego tez terapelci nie maja z nim ciezkiej pracy ,pomimo tego zawsze gdy zaczyna nowe terapie rozmawiam z terapelta szczeze co ja oczekuje od niej i zadnych krzykow robienia rzeczy na sile jesli jest problem ja mam wiedziec o tym pierwsza i decyzje podejmujemy razem z terapelta . Wazne jest pokazac kazdemu kto ma kontakt z twoim dzieckiem ze ono jest twoim oczkiem w glowie i nie ma usprawiedliwienia dla nikogo kto by probowal robic cokolwiek niewlasciwego wrecz krzywdzacego tylko dlatego ze tak uwaza albo brak mu cierpliwosci .Kalekie dzieci sa juz wystarczajaco pokrzywdzone przez los i nie trzeba im tego udawadniac. Ciezko jest zaufac drugiemu czlowiekowi gdy powierzasz mu swoj najcenniejszy skarb jakim jest dziecko.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
3
~linkoln 2013-08-13 (18:23) 4 lata 2 miesiące 10 dni 15 godzin i 11 minut temu

komentarz poniżej jest nieprzemyślany i obrażający.

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.