bądź na bieżąco

data: 2014-02-13
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyszedł na "warunek" i próbował zgwałcić 6-latkę!

Wyszedł na "warunek" i próbował zgwałcić 6-latkę!

(fot. podlaska.policja.gov.pl)


  A A A

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skierował na obserwację 33-letniego Krzysztofa W. Wniosek o uznanie go za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych i objęcie nadzorem prewencyjnym złożył w styczniu dyrektor rzeszowskiego więzienia, gdzie W. odbywał karę.

komentuj

- Od 19 lutego Krzysztof W. będzie przebywał na obserwacji w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie. Obserwacja może potrwać do czterech tygodni - powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Rzeszowie Marzena Ossolińska-Plęs.

Kolejny pedofil wychodzi na wolność

Kolejny pedofil wychodzi na wolność

Zakład karny w Oleśnicy na Dolnym Śląsku opuszcza dzisiaj...


13 niebezpiecznych skazanych kończy odsiadki!

13 niebezpiecznych skazanych kończy odsiadki!

Do czwartku dyrektorzy zakładów karnych w całym kraju...

W. był skazany za współudział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Przebywając na warunkowym zwolnieniu, usiłował zgwałcić 6-letnią dziewczynkę, za co został skazany na 4 lata więzienia. Odbywanie kary zakończył 31 stycznia.

23 stycznia dyrektor więzienia złożył wniosek o nadzór prewencyjny nad W., który miał być rozpatrywany w piątek. Sąd, na wniosek biegłych, zadecydował jednak o skierowaniu W. na obserwacje. Dopiero po jej przeprowadzeniu sędziowie rozpatrzą wniosek.

- W związku z tym planowana na piątek rozprawa nie odbędzie się - dodała rzeczniczka.

W., który wyszedł na wolność 31 stycznia, przebywał w rzeszowskim zakładzie karnym na oddziale dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym m.in. z zaburzeniami preferencji seksualnych. Obecnie przebywa tam ok. 60 skazanych.

Wniosek o uznanie go za osobę stwarzającą zagrożenie był drugim wnioskiem dyrektora rzeszowskiego więzienia, po tym jak 22 stycznia weszła w życie ustawa dot. m.in. postępowania wobec sprawców zabójstw i gwałtów, skazanych w czasach PRL na karę śmierci.

Pierwszy wniosek dotyczył Mariusza T. - pedofila skazanego w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia. We wtorek, po decyzji rzeszowskiego sądu, T. wyszedł na wolność, ale jest objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju.

Ustawa dotycząca najniebezpieczniejszych przestępców odnosi się do skazanych, jeśli odbywają oni kary w systemie terapeutycznym i dodatkowo występowały u nich zaburzenia psychiczne, bądź preferencji seksualnych, które mają taki charakter, że "zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy" zagrożonego karą przynajmniej 10 lat więzienia.

Osoba, wobec której zastosowany zostanie nadzór prewencyjny, o jaki wnioskuje dyrektor więzienia, musi m.in. informować policję o zmianie miejsca stałego pobytu, miejsca zatrudnienia i swoich danych osobowych. Natomiast policja może m.in. prowadzić wobec niej czynności operacyjno-rozpoznawcze, a także weryfikować, gromadzić i przetwarzać informacje udzielane przez tę osobę oraz uzyskane w wyniku czynności operacyjnych.

(jks)


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: więzienie | zwolnienie warunkowe | pedofil | gwałt | rzeszów | krzysztof w. | gostynin

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (12)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

49
0
~coyeeqoo 2014-02-13 (20:00) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 4 godziny i 37 minut temu

Niebezpiecznego zboka wypuszczają na przepustki, albo zwalniają warunkowo, a ojciec innej zgwałconej sześciolatki, który wyręczył polską ślepą i głuchą Temidę, ubiwszy gada, odsiaduje w pokorze 25 lat więzienia. To który z nich bardziej zasługuje na miłosierdzie sądów? Ja nie rozumiem, wielu ludzi też - tylko różne tam Amnesty i sędziowie z godłem państwowym na szyi wiedzą to najlepiej. Na pewno?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
4
~osa 2014-02-16 (21:16) 3 lata 7 miesięcy 6 dni 3 godziny i 21 minut temu

Czy ten dyrektor powinien nadal być dyrektorem wiezienie jesli skazani w jego zakladzie po nawet 25 letniej odsiadce nadal stanowia zagrorzenie.To na jakim poziomie jest w tym zakladzie resocjalizacja ? Moze to brak kompetencji dyrektora i calej obsady zakladu.A juz sama zagrywka z trynkiewiczem jest wg. mnie wystarczajacym powodem do jego dymisji.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
0
~KAMA 2014-02-14 (12:33) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 12 godzin i 4 minuty temu

OBCIĄĆ JAJA Z BIEGU I DO KAMIENIOŁOMÓW

odpowiedz

16
0
~katia 2014-02-14 (09:51) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 46 minut temu

Nasza kochana Polska rzeczywistość,niech któryś z mądrych polityków zamieszka z takim zwyrodnialcem pod jednym dachem,ciekawe co by taki zrobił jak by to jego dziecko zostało skrzywdzone.PAŃSTWO POLITYCZNEJ PARANOI

odpowiedz

17
1
~Sławoj 2014-02-13 (23:06) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 31 minut temu

Powiesic Cwela za jaja!!!

odpowiedz

18
0
~-@ 2014-02-13 (20:49) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 3 godziny i 48 minut temu

Wykastrowac,to moze nic juz nie zrobi,smieciuch jeden

odpowiedz

17
0
~matka 2014-02-13 (20:08) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 4 godziny i 29 minut temu

trynkiewicz też to zrobi!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jemu zmienia twarz i papiery i będzie zabijał jako kto innny

odpowiedz

21
0
~xxx 2014-02-13 (20:05) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 4 godziny i 32 minuty temu

niewyżyty............? Do roboty w kajdanach i niech zapind......na swoje utrzymanie............

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.