bądź na bieżąco

data: 2013-03-12
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tir uderzył w szkolnego busa. Kierowca przed sądem

Tir uderzył w szkolnego busa. Kierowca przed sądem

(fot. Naszemiasto.pl)


  A A A

Jest akt oskarżenia wobec kierowcy ciężarówki, który w grudniu zeszłego roku miał doprowadzić do zderzenia z busem wiozącym uczniów - poinformowała prokuratura w Mińsku Mazowieckim. Po wypadku zmarł kierowca busa, 11 nastolatków zostało rannych.

komentuj

Kierowca autobusu zmarł podczas kursu

Kierowca autobusu zmarł podczas kursu

Tragedia w Warszawie. Kierowca autobusu miejskiego zmarł w...


Przyznał się do zabójstwa, bo miał wyrzuty sumienia

Przyznał się do zabójstwa, bo miał wyrzuty sumienia

Tomasz M., odsiadujący wyrok dożywotniego więzienia za...

Do zderzenia busa, którym podróżowała głównie młodzież w wieku 16-18 lat, z samochodem dostawczym doszło w połowie grudnia w miejscowości Kąty Borucza, w powiecie mińskim, nieopodal Mińska Mazowieckiego. W jego wyniku droga nr 50 była przez kilka godzin zablokowana w obu kierunkach.

Jak poinformowała prokuratura ustalenia śledztwa wykazały, że kierowca ciężarówki przystąpił do wyprzedzania innej ciężarówki z naczepą "bez uprzedniego należytego rozeznania istniejącej sytuacji na drodze i upewnienia się co do możliwości wyprzedzania".

Tym samym, jak zaznaczyła prokuratura, kierowca ten "nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, doprowadzając do czołowego zderzenia kierowanego pojazdu z jadącym prawidłowo z przeciwnej strony samochodem typu bus, którym jechało jedenastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunką, a następnie uderzył w wyprzedzaną naczepę". W wypadku śmiertelnych obrażeń doznał kierowca busa.

Prokuratura oskarżyła kierowcę ciężarówki Pawła K. o nieumyślne spowodowanie katastrofy w komunikacji zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. - Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu - zaznaczyła prokuratura.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Siedlcach, który zajmie się sprawą.

(jks)


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: kąty borucza | wypadek | tragedia | bus | dzieci | tir | proces

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (15)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
7
~kierowca 2013-03-13 (00:55) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 11 godzin i 33 minuty temu

Łatwo zrzucić winę na kierowcę. A co by było, gdyby raz na kilkanaście kilometrów na tej drodze byłypasy 2plus1 lub szerokie pobocze? Kieorwca zaczekałby z wyprzedzaniem. Ten człowiek by żył! Szkoda, że min. Rostowski widzi problem w nadmiernej prędkości a nie w zbyt wąskich drogach i braku możliwości bezpiecznego wyprzedzania. Główna przyczyna śmiertelnych wypadków to: 1) Potrącenia na przejściu - piesi nie uważają na samochody, wymuszają przysługujące im pierwszeństwo, ominięcie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu 2) Niebezpieczne wyprzedzanie, gdyz nasze polskie autostrady przebiegające przez środek wsi w większości bezpiecznego wyprzedzania nie umożliwiają. Ministrze Rostowski - co by było, gdyby każdy TIR jechał 70km/h a każda osobówka nie przekraczała 90km/h także podczas wyprzedzania - ludzie by się pozabijali i nadal podejmowaliby ryzykowne maneewry wyprzedzania. Tak więc więcej fotoradarów a będzie bezpieczeniej... Ponieważ nie da się nic zrobić, aby wyeliminować potrzebę wyprzedzania należy zamiast stawiać fotoradary, wydać pieniądze na poszerzanie dróg i budowę poboczy, gdzie pojazdy się schowają i unikną czołowego zderzenia. Fakt, będzie więcej manewrów wyprzedzania z wykorzystaniem pobocza, ale będą to manewry bezpieczne. Niech ktoś powie, że jest inaczej...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
4
~kierowca 2013-03-19 (22:46) 4 lata 8 miesięcy 3 dni 13 godzin i 42 minuty temu

Niech pierwszy rzuci kamień ten, co przejechał w życiu co najmniej 100.000 km i nigdy nie wyprzedził "na trzeciego". Winne są drogi, brak autostrad, brak poboczy. Gdyby ta droga miała pobicze, do tego wypadku by nie doszło. Wiecie jak to jest wlec się za kimś kilkadziesiąt kilometrów śpiesząc się? Wiedząc, że jak się wyprzedzi - będzie się dziś w domu. Jeśli nie - będzie trzeba zrobić pauzę. Unia mówi "budujmy drogi wybaczające błędy". Mylić się rzecz ludzka i ludzie będą się mylić. Tego nie zmienimi Jeśli drogi będą wybaczać takie błędy do takich sytuacji będzie dochodzić znacznie rzadziej. Trzeba być głupcem, aby nie widzieć wpływu drogi i braku pobocza. Człowiek się pomylił i nie powinien pójść za kratki. Jeśli on pójdzie siedzieć to chyba tylko z powodu wakatu w ZK.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
1
~ja 2013-03-13 (10:28) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 2 godziny i 1 minutę temu

no to w końcu bus zderzył się z TIRem (ciężarówką) czy z autem dostawczym/?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~ja 2013-03-16 (16:24) 4 lata 8 miesięcy 6 dni 20 godzin i 4 minuty temu

Nigdy bym nie chciał być na miejscu ludzi którzy tracą najblizszych przez jakiegoś głupka. Osobiście bym nie czekał na wyrok sądu bo sąd nie zwróci nikomu życia tylko sam wymierzył kare "oko za oko".

odpowiedz

6
0
~niepolak 2013-03-16 (13:46) 4 lata 8 miesięcy 6 dni 22 godziny i 42 minuty temu

Co za baran i to jeszcze sie nie przyznaje i oskarzają go o nieumyslne to raczej zabójstwo a nie wypadek,to tak jak bym wzioł bron i strzelil pierwszemu lepszemu w łeb i tez bym sie nie przyznał a bo mi sama bron wypaliła i niechcąco akurat w ten łeb przechodnia POLSKA I JEJ SĄDY TO CHORY KRAJ TYCZY SIE DO WSZYSTKICH SEDZÓW TYLE W TEMACIE

odpowiedz

10
0
~Ferency 2013-03-13 (11:13) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 15 minut temu

Jak to "nieumyślnie"? Nie wiedział co robi?

odpowiedz

1
10
~ahahahahaaa 2013-03-12 (19:30) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 16 godzin i 58 minut temu

Tirowiec uderzył gimbusa? Lubię to!

odpowiedz

3
12
~plissss 2013-03-12 (17:40) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 18 godzin i 48 minut temu

GDZIE FILMIK Z TEJ TRAGEDII? Prosimy.

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.