bądź na bieżąco

data: 2013-12-19
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Policjant zabił 19-latkę. "Bałem się konsekwencji"

Policjant zabił 19-latkę. "Bałem się konsekwencji"

(fot. nasygnale.pl / Konrad Żelazowski)


  A A A

26-letni policjant z Łęcznej (woj. lubelskie), który usłyszał m.in. zarzut spowodowania wypadku drogowego, wskutek którego śmierć poniosła 19-latka, przyznał się do winy. Do wypadku doszło pod Lublinem. Funkcjonariusz uciekł z miejsca wypadku.

komentuj

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Witold B. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Prokurator zarzucił 26-latkowi, że umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego i potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 19-letnią kobietę, po czym zbiegł z miejsca wypadku i nie udzielił jej pomocy. Kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń (uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego).

Makabryczny czyn 18-letniej matki. Była niepoczytalna?

Makabryczny czyn 18-letniej matki. Była niepoczytalna?

18-letnia białostoczanka, podejrzana o zabójstwo swego nowo...


Zdradziły ją czerwone kozaczki

Zdradziły ją czerwone kozaczki

Za kradzież dwóch paczek z prezentami oraz pieniędzmi...

Witold B. powiedział, że zauważył kobietę na przejściu dla pieszych w odległości około jednego metra przed przejściem, widział też samo uderzenie 19-latki. Zatrzymał się na kilka chwil, ale potem przestraszył się konsekwencji swojego zachowania i odjechał. - Rodzinie powiedział, że zderzył się z sarną i jeszcze tego samego dnia wstawił samochód do warsztatu - dodała Syk-Jankowska.

Prokuratura zapowiada skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie Witolda B. Wniosek ten może być rozpatrywany w piątek.

Początkowo prokuratura informowała, że policjant będzie przesłuchany w piątek. - Zaistniały takie okoliczności, że prokurator uznał, że można przesłuchać podejrzanego już w czwartek - tłumaczyła Syk-Jankowska.

Na samochodzie policjanta znaleziono uszkodzenia świadczące o tym, że auto brało udział w wypadku. Syk-Jankowska dodała, że prokuratura zabezpieczyła różne ślady zapachowe, biologiczne i daktyloskopijne, które będą badane podczas śledztwa.

Do wypadku doszło w miejscowości Wólka niedaleko Lublina. Przy poszukiwaniach sprawcy śmiertelnego potrącenia 19-latki pracowało kilkudziesięciu policjantów ze specjalnie powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej. Policja zabezpieczyła ślady na miejscu wypadku i nagrania z pobliskich monitoringów m.in. z przejścia kolejowego oddalonego o kilkaset metrów. Funkcjonariusze sprawdzili łącznie ponad sto samochodów osobowych.

Policjanci ustalili, że w wypadku najprawdopodobniej uczestniczył volkswagen passat, którego właścicielem okazał się 26-letni policjant z komendy policji w Łęcznej. Samochód Witolda B. był w jednym z warsztatów samochodowych w Spiczynie, niedaleko Łęcznej.

W środę policja zatrzymała Witolda B. Jest to funkcjonariusz z dwuletnim stażem pracy w policji, w stopniu starszego posterunkowego. Był jeszcze w okresie służby przygotowawczej; służył w zespole patrolowo-interwencyjnym.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 12 lat więzienia. Funkcjonariusz poniesie też odpowiedzialność dyscyplinarną. Policja poinformowała w środę, że wdrożono już procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe. Początkowo prowadziła je Prokuratura Rejonowa w Lublinie zajmująca się sprawami spoza terenu granic administracyjnych miasta, ale - jak tłumaczyła Syk-Jankowska - z uwagi na to, że prokuratura ta współpracuje z komendą powiatową w Łęcznej, śledztwo zostało przeniesione do innej jednostki.

(jks)


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: łęczna | lublin | policjant | wypadek | tragedia | nastolatka | ucieczka

oceń
tak 38 90.48%
nie 4 9.52%

Opinie (89)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
1
~masz racje 2013-12-21 (18:23) 3 lata 9 miesięcy 26 dni 16 godzin i 43 minuty temu

do publikacji franz masz racje co napisaleś pieśi to nie którzy jak święte krowy nie patrzą na jezdnie wogóle myśla że auto się zaczymie w miejscu wchodza metr dwa przed samochodem albo wogule nie paczą na jezdnie. było by mniej wypadków jak pisałeś gdyby zrobili reklame ze pieszy uważaj jak wchodzisz na jezdnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~sadzio 2014-01-08 (19:15) 3 lata 9 miesięcy 9 dni 15 godzin i 51 minut temu

Koledzy z puchy odwdzięczą się każdemu psowi.... śniadanko w kiblu obiadzik w kiblu kolacja w kiblu powodzenia

odpowiedz

9
3
~zyta 2013-12-20 (09:20) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 46 minut temu

policjant też jest człowiekiem nie oceniam tego pana ..nie raz bywa że pieszy nagle wtargnie na jezdnię ale jak wiadomo wtedy liczą się sekundy gdyby zadzwonił po ambulans dziewczyna by żyła. Jest też prawdą że każdy z nas wypowiadać sie może ale gdy dojdzie do takiej sytuacji to człowiek który powoduje wypadek też jest w ogromnym strachu i szoku i większość ludzi traci głowę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Duduś 2013-12-29 (22:22) 3 lata 9 miesięcy 18 dni 12 godzin i 44 minuty temu

Witek wraca do służby - ponoć jechał ktoś inny

odpowiedz

2
0
~kaja 2013-12-29 (20:50) 3 lata 9 miesięcy 18 dni 14 godzin i 16 minut temu

Dlaczego nikt nie wspomina o tym,że to przejscie jest w paskudnym miejscu i jeszcze uwaga<<NIEOŚWIETLONE<< tam jest latarni duzo -jedna przy drugiej,ale żadna nie swieci sie przy przejściu, w tamta sobote wracałam z Lublina tylko wczesniej , ciemnica, widocznośc żadna-czarno, mokro... ja wiem ,wiem nie ma tłumaczenia, ale zwróćcie uwage np. w Turce sa 2 przejścia tak oswietlone,że ślepy by zobaczył... Dziewczyna miała takie obrażenia, że raczej by nie przeżyła, a gdyby jakims cudem to kalectwo okropne do końca życia.

odpowiedz

2
0
~leser 2013-12-20 (01:04) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 10 godzin i 2 minuty temu

za tki wyczyn 30 lat trudno sie muwi trzeba uwarzac jak sie jedzie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~kierowca 2013-12-24 (18:27) 3 lata 9 miesięcy 23 dni 16 godzin i 39 minut temu

Pieszy jest winny. Po co włazi pod koła, skoro widzi, że do przejścia zbliża się pojazd? To pieszy ma więcej do stracenia na przejściu i jego również obowiązuje szczególna ostrożność i zasada ograniczonego zaufania. Jeśli ten policjant pójdzie siedzieć, to jeszcze trochę, a pieszy nie będzie się rozglądał przed wejściem na przejście tylko będzie po prostu wchodzić.

odpowiedz

2
3
~iM 2013-12-22 (22:38) 3 lata 9 miesięcy 25 dni 12 godzin i 28 minut temu

wujek/tata w policji + yntelygencja i jesteś policjantem

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
2
~ewa 2013-12-21 (19:19) 3 lata 9 miesięcy 26 dni 15 godzin i 47 minut temu

dosłownie nic nie mieli na niego gdyby sie nie przyznał to by mu nic nie groziło to jest pic z tymi zapachami wielki mam klege chemika ze to sie nieda wykryc

odpowiedz

0
0
~obywatel 2013-12-20 (08:48) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 2 godziny i 18 minut temu

no własnie... i jak to się ma do słynnej sprawy kobiety, która wjechała w Warszawie w przejście podziemne? tu zginął człowiek, zostały włączone jednostki policji w poszukiwania... i co? a tam ( w Warszawie) po prostu straty materialne. oczywiście - NIE pochwalam, ale to nie ten kaliber. a kara? i rozgłos? po co ? dlaczego?

odpowiedz

5
0
~x-x 2013-12-20 (02:42) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 8 godzin i 24 minuty temu

Dziki kraj pomroczności jasnej ! zespołu niekontrolowanego zgięcia kolana ! wciągania nosem przez polityków białej substancji ( pewnie cukru pudru ) itd. Szlak człowieka trafia ! W USA to jest zabójstwo i wszystko.

odpowiedz

9
1
~Jutupija 2013-12-19 (23:05) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Nie wiem czy ten policjant był pijany czy nie ,faktem jest ze złe zrobił uciekając z miejsca wypadku , przeciez jako policjant napewno umialby poprowadzić reanimacje i być moze dziewczyna by przeżyła ,szkoda ze zabrakło Młodemu człowiekowi zimnej krwi do ratowania kobiety ,i ze uciekł z miejsca wypadku . Nie oceniam jednak ,bo nie wiem jak zachowalabym sie na jego miejscu , jednak zawód jaki wykonywał zobowiązuje .Policjanci to Przyzwoici Ludzie ,więc nie wierze ze zrobił to celowo , jednak od Ludzi Inteligentnych wymaga sie Wiecej . Dlatego szkoda ze nie Stanął na wysokości zadania i chociaż nie zadzwonił po ambulans który być moze szybko wezwany uratowałby dziewczynę ,a Policjanta przed strasznymi wyrzutami sumienia , i być moze presja ze strony rodziny i kolegów po fachu . Szkoda i tej kobiety młodej i tego Policjanta ...przez nieodpowiedzialne podejscie zrujnowac życie Rodziny tej Kobiety Młodej ,Swoje ,Swojej Rodziny ,i Ostatecznie Karierę Zawodowa . Oby Takich tragedii jak najmniej ....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~andrzej 2013-12-20 (01:14) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 9 godzin i 52 minuty temu

uniewinnia gada

odpowiedz

16
9
~fasa 2013-12-19 (22:22) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 12 godzin i 44 minuty temu

dostał sie do policji w wyniku konkursu po znajomosci...wstyd i zenada

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
2
~Franz 2013-12-20 (00:50) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 10 godzin i 16 minut temu

Największym problemem w wypadkach z udziałem pieszych są właśnie piesi, niestety, ale o tym się nie mówi bo zawsze wina kierowcy. Spoty reklamowe jedź 10km mniej, 10 km mniej ratuje życie. Wszystko kierowane tylko do kierowców, a gdzie jakieś dla pieszych. Typu patrz gdzie leziesz ratuje życie. Niestety, ale piesi bardzo często zachowują się wchodząc na jezdnie jak św. krowy, a to oni powinni zwracać szczególną uwagę i zachować ostrożność. To nie samochód wjeżdża na chodnik i uderza tam biednego pieszego, tylko to piesi wchodzą na drogę użytkowaną przez zmotoryzowanych i często lezą prosto pod maskę. Zero wyobraźni, zero uwagi. Kierowcy znają choćby zasadę ograniczonego zaufania, a piesi. Nawet jak kierowca jedzie zgodnie z prawem, z dozwoloną prędkością to nie wyhamuje, ba nawet nie zdąży wcisnąć hamulca jak ktoś mu wejdzie prosto pod maskę, a metr czy nawet 5 metrów przy prędkości 50 km na godzinę to naprawdę ułamki sekund Słyszy się kierowca nie zauważył pieszego i sprawa jasna jest winny, a co pieszy nie zauważył samochodu, że wlazł prosto pod niego. Wchodząc na jezdnie gapił się w chmury, oglądał swoje sznurowadła, czytał książkę czy pisał sms'a. Bardzo dobrze, że w niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych wprowadzili zakaz korzystania z telefonu pieszym przechodzącym przez jezdnie, bo powodują dokładnie takie same zagrożenie jak kierowcy piszący sms'a w czasie jazdy. W końcu powinni się wziąć bardziej za pieszych, więcej mandatów i surowsze, to i takich tragedii byłoby mniej.

odpowiedz

3
2
~abc 2013-12-20 (00:50) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 10 godzin i 16 minut temu

Oto typowy policjant.

odpowiedz

15
3
~JERZY 2013-12-19 (22:36) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 12 godzin i 30 minut temu

Dobrze, że chociaż tyle , dawniej nikt by się o tym wypadku nie dowiedział ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
17
~StosKoki 2013-12-19 (22:06) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 13 godzin i 1 minutę temu

znam sprawę - umożą. pies dalej będzie robił swoje. krewni ofiary mają za krótkie ręce!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

22
5
~Vendetta 2013-12-19 (22:28) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 12 godzin i 38 minut temu

W kryminale współwięźniowie szybko naprawią błędy sądu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Belzebub 2013-12-20 (00:24) 3 lata 9 miesięcy 28 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Policjanci ?! Jesli tylko jesteście przerażeni ,nie bójcie sie chociaż wezwać karetki do poszkodowanej w wypadku osoby ,zdarzają sie wypadki na które nie Macie wpływu np.gdy pieszy nagle wtargnie Wam na jezdnie , szybka decyzja uratuje być moze osobę poszkodowana , i nie zrujnuje Wam kariery , oraz życia rodzinnego . Nie jest wstydem popełnić błąd , wstydem jest. Brak właściwej i szybkiej reakcji ,która moze zapobiec serii nieszczęść , Please ?? Jesteście Inteligentni ,a od ludzi Inteligentnych wymaga sie Wiecej . Daswidania .

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.