bądź na bieżąco

data: 2014-02-11
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Mariusz T. jest przerażony. Boi się linczu"

"Mariusz T. jest przerażony. Boi się linczu"

(fot. PAP / Darek Delmanowicz)

Pełnomocnik Mariusza T. mec. Marcin Lewandowski


  A A A

Mariusz T., który zakończył odbywanie kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców, opuścił zakład karny - poinformował we wtorek późnym wieczorem rzecznik zakładu karnego w Rzeszowie Norbert Gaweł.

komentuj

- Dziś Mariusz T. zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności i został zwolniony z zakładu karnego w Rzeszowie - powiedział dziennikarzom Gaweł. - Działania związane z czynnościami, które miały doprowadzić do jego zwolnienia były przeprowadzane wspólnie i w porozumieniu z funkcjonariuszami policji. Działania, które prowadziła służba więzienna w tym zakresie były prowadzone zgodnie z procedurami i nie wynikły z tego żadne zakłócenia - dodał.

Kilka minut przed godz. 20 z więzienia w Rzeszowie wyjechały cztery samochody; rozjechały się w dwóch różnych kierunkach. Później teren zakładu opuściły jeszcze dwa auta. Rzecznik zakładu karnego wyszedł do dziennikarzy ok. godz. 20.45.

Wcześniej pełnomocnik Mariusza T. mec. Marcin Lewandowski powiedział w TVN24 w programie "Kropka nad i", że jest umówiony ze swoim klientem. - Jesteśmy umówieni na kontakt telefoniczny pomiędzy wtorkiem a czwartkiem - powiedział Lewandowski. Dodał, że Mariusz T. boi się linczu i "jest bardzo mocno przerażony".

Jest postępowanie ws. znaleziska w celi Trynkiewicza

Jest postępowanie ws. znaleziska w celi Trynkiewicza

W rzeszowskiej służbie więziennej wszczęto postępowanie...

Według Lewandowskiego T. nie chciałby trafić do ośrodka izolacyjnego, a po wyjściu z więzienia chciałby utrzymywać się z twórczości malarskiej. - Będzie musiał odnaleźć się w społeczeństwie. Nie wiem, czy to możliwe - powiedział adwokat. Dodał, że jeśli T. miał jakieś umiejętności przydatne w pracy, to przez 25 lat "mocno się one zdezaktualizowały".

Jego zdaniem Mariusz T. "zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił i nie zamierza relatywizować". Teraz należy czekać na opinie biegłych oraz decyzje sądu w sprawie Mariusza T. - powiedział Lewandowski.

Zgodnie z ubiegłotygodniową decyzją sądu T. jest objęty teraz policyjnymi czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi. Oznacza to, że będzie musiał informować policję o miejscu swojego zamieszkania, jego zmianach, ewentualnych zmianach danych. Funkcjonariusze z kolei będą mogli go m.in. obserwować, legitymować, przeszukiwać.

Policja na razie nie chce ujawniać żadnych szczegółów, także tego, gdzie zamierza zamieszkać T., choć informacja - jak nieoficjalnie dowiedziała - została jej już przekazana.

To nie koniec sprawy T. Toczy się postępowanie dotyczące wniosku o uznanie go za osobę niebezpieczną i umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie. Zaczęło się ono w poniedziałek, sąd odroczył je do 3 marca. Wcześniej dyrektor zakładu karnego wnioskował do sądu o zabezpieczenie, czyli tymczasową izolację Mariusza T. do czasu, kiedy uprawomocni się ewentualna decyzja o umieszczeniu go w Gostyninie. W ubiegłym tygodniu sąd się do tego nie przychylił; uznał, że wystarczającym zabezpieczeniem jest zakaz opuszczania przez T. kraju i możliwość prowadzenia przez policję działań rozpoznawczo-operacyjnych.

Na rozpatrzenie sądu apelacyjnego czeka teraz zażalenie dyrektora zakładu na tę decyzję. W poniedziałek wieczorem ogłoszono też, że szef rzeszowskiego więzienia złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez T. przestępstwa polegającego na posiadaniu treści pornograficznych z udziałem dzieci poniżej 15. roku życia i zagrożonego karą do 5 lat więzienia. Wszystko dlatego, że w celi T. w czasie dwóch przeszukań 8 i 10 lutego znaleziono rzekomo takie materiały.

Prokuratura doszła do wniosku, że materiały te - zdjęcia oraz szkice - nie przedstawiają czynności seksualnych, bądź też obcowania płciowego w rozumieniu przepisów postępowania karnego. Z tych powodów - jak poinformował prok. Andrzej Mucha z rzeszowskiej prokuratury okręgowej - nie zdecydowano się na wszczęcie śledztwa, ani tym bardziej stawianie zarzutów T.

Z kolei Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, który we wtorek miał rozpatrywać zażalenie władz więzienia na zeszłotygodniową decyzję o niestosowaniu tymczasowej izolacji T. i objęciu go policyjnym nadzorem na wolności, ogłosił, że najwcześniej za kilka dni zbada to zażalenie. Jak mówił dziennikarzom rzecznik rzeszowskiego SA sędzia Roman Skrzypek, zdaniem sędziów, którzy mieliby rozpoznać zażalenie w tej sprawie, to zbyt poważne kwestie, by rozpoznawać je bez uprzedniego zapoznania się z całokształtem akt.

W poniedziałek, oprócz zawiadomienia do prokuratury, równolegle dyrektor więzienia złożył ponowny wniosek do sądu okręgowego, by "w związku z nowymi okolicznościami" T. pozostał jednak w tymczasowej izolacji do czasu prawomocnej decyzji ws. uznania go za osobę niebezpieczną i umieszczenia w ośrodku w Gostyninie. Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie zajmie się na razie tym wnioskiem, bo - jak wyjaśniła rzeczniczka SO Marzena Ossolińska-Plęs, akta sprawy T. przekazano do sądu apelacyjnego.

T. to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia.


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: mariusz t. | szatan z piotrkowa | więzienie

oceń
tak 0 0%
nie 1 100%

Opinie (42)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~Beast 2014-02-15 (09:11) 3 lata 7 miesięcy 6 dni 5 godzin i 11 minut temu

Nie żal mi go, trzeba zrobić wszystko aby jak najbardziej go upodlić i spowodować jak największy strach. Musi zostać namierzony i nie może mieć nawet chwili spokoju - tak to widzę. Coddzienne prześladowania, ataki, wyzwiska itp, tak aby żałował po kolejnym pobiciu, że nie wykonano na nim kary śmierci. Mam nadzieję, że tak się stanie i że mariuszek nie dożyje 2015 roku :) Cieszyłbym się gdyby umarł :)

odpowiedz

5
0
~mama 2014-02-14 (15:49) 3 lata 7 miesięcy 6 dni 22 godziny i 33 minuty temu

boi się ????...cóż za uczucie .....może sobie teraz uświadomi jaki niewyobrażalny strach miały te niewinne aniołki...ja miałam wtedy mniej więcej tyle lat co te dzieci i słyszałam od bliskich sąsiadów żeby uważać bo w gdzieś w kraju grasuje pedofil morderca...że ktoś zabija dzieci....facet myślał że po 25 latach temat przejdzie w zapomnienie do innej epoki???....niech stanie zbir twarzą w twarz z rodzicami tych dzieciaczków niech zobaczy co to strach , płacz, tęsknota, ból po stracie dziecka...

odpowiedz

31
2
~obserwacja....... 2014-02-12 (09:39) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 4 godziny i 43 minuty temu

Teraz zapewne będzie grzeczniutki, ale do czasu, w końcu przyjdzie dzień co uśpi ich czujność i zrobi to samo, bo tacy ludzie się nie zmieniają i wtedy dopiero rozpęta się piekło

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
7
~anonim 2014-02-13 (21:54) 3 lata 7 miesięcy 7 dni 16 godzin i 28 minut temu

i nie powiem wam głupy gdzie Mariusz obecnie mieszka , bo jak powiedział pełnomocnik Mariusza T, że "Mariusz się boi linczu" bo napewno się zmienił i dlategop wam głupki którzy najeżdzarze na niego w komentarzach to nie powiem bo to jest tajemnica dla tycch który o nim głupoty piszą w komentarzah

odpowiedz

0
9
~anonim 2014-02-13 (21:49) 3 lata 7 miesięcy 7 dni 16 godzin i 33 minuty temu

nie piszcie głupot w komentarzach bo jak informuje telewizja to Mariusz T. pisał w więzeniu jak i powiedział na wolności ze chce od teraz byc innym człowiekiem a wy dalej na niego naskakujecie zal mi was

odpowiedz

2
0
~pitak 2014-02-13 (09:27) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 4 godziny i 55 minut temu

trzeba było posadzić go z mordercą aresztanta z torunia tam SW wie jak nie pilnować aresztantów byłby już z t spokój a klawisze dostali by nagrody,bo ich się nie karze niewiniątek

odpowiedz

5
0
~tereferfe 2014-02-13 (09:03) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 5 godzin i 19 minut temu

Jego ofiary, te biedne dzieci też się trzęsły ze strachu i były przerażone! niech pokutuje do końca życia!

odpowiedz

2
1
~adam 2014-02-13 (02:19) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 12 godzin i 3 minuty temu

KTOS PONIsZEJ CHCsIAL LINsK DO STROsNY GDZIE MOZNA OGLsADAC NOWE FIsLMY, JA OGLADsAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLsAM zaraz bede oglasdal igrzyska smierci: W pierscieniu ognia jelito :)

odpowiedz

2
1
~Jutupija 2014-02-13 (00:41) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 13 godzin i 41 minut temu

To niech go ktos podtrzymał za rączki " biedaczek " a moze niech mu pan mecenas kupi słodyczy i zabawek trochę ,piwko na stres i Kefir na kaca ,ah .. I skoro teraz do zabójców dzieci trzeba sie grzecznie zwracać to moze niech do niego sie zwracają per : jego ekscelencjo , ... A jak Policjant który zwróci mu za coś uwagę ,lub nie tak spojrzy ,to przepraszam mam pytanie ?.... Czy będzie zmuszony przeprosić wielmoznego pana ?!

odpowiedz

4
5
~Stan USA 2014-02-13 (00:08) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 14 godzin i 14 minut temu

TRYNKIEWICZ, JETES KROLEM MEDIOW! Wszystkie portale chcą zebys był celebryta i zarabial kupe kasy.

odpowiedz

3
31
~Bartez 2014-02-12 (13:01) 3 lata 7 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Swoje już wycierpiał , teraz powinniśmy mu zapewnić powrót do społeczęństwa oraz państwo powinno mu zapewnić mieszkanie i odpowiednią sumę pieniędzy na START

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
~alex 2014-02-12 (23:03) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 19 minut temu

KTOS PONIeZEJ CHCeIAL LINeK DO STROeNY GDZIE MOZNA OGLeADAC NOWE FIeLMY, JA OGLADeAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLeAM zaraz bede oglaedal wilk z wall street jedzac :)

odpowiedz

2
2
~janusz 2014-02-12 (22:48) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 34 minuty temu

KTOS PONIvZEJ CHCvIAL LINvK DO STROvNY GDZIE MOZNA OGLvADAC NOWE FIvLMY, JA OGLADvAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLvAM zaraz bede oglavdal wilk z wall street ludami :)

odpowiedz

1
3
~toruniak 2014-02-12 (22:33) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 49 minut temu

Bravo policja chrońcie swoich!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

2
3
~marek 2014-02-12 (22:33) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 15 godzin i 49 minut temu

KTOS PONIwZEJ CHCwIAL LINwK DO STROwNY GDZIE MOZNA OGLwADAC NOWE FIwLMY, JA OGLADwAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLwAM zaraz bede oglawdal american hustle kropke :)

odpowiedz

2
2
~adam 2014-02-12 (22:18) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 4 minuty temu

KTOS PONIlZEJ CHClIAL LINlK DO STROlNY GDZIE MOZNA OGLlADAC NOWE FIlLMY, JA OGLADlAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLlAM zaraz bede oglaldal wilk z wall street nanosi :)

odpowiedz

2
2
~janusz 2014-02-12 (22:04) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 18 minut temu

KTOS PONIlZEJ CHClIAL LINlK DO STROlNY GDZIE MOZNA OGLlADAC NOWE FIlLMY, JA OGLADlAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLlAM zaraz bede oglaldal najnowsze paranormal activity fajkom :)

odpowiedz

11
4
~Mika 2014-02-12 (21:54) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 28 minut temu

Niech się boi linczu i niech jest przerażony do usranej śmierci, bo mam nadzieję, że ludzie go ukamienują.Pedofil pier... morderca a państwo polskie za nasze pieniądze w niańke zboczeńca się zabawia.Powinni go wypuścić , postawić pod murem więzienia i zostawić samemu sobie, a nie wyrzucać w błoto pięniądze podatników ukrywając dewianta.Osobiście jak spotkam...Nie ręczę za siebie...

odpowiedz

2
2
~wojtek 2014-02-12 (21:51) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 31 minut temu

KTOS PONIyZEJ CHCyIAL LINyK DO STROyNY GDZIE MOZNA OGLyADAC NOWE FIyLMY, JA OGLADyAM TUTAJ: movfamily.pl BEZ REKLyAM zaraz bede oglaydal wilk z wall street chodza :)

odpowiedz

5
4
~ecik 2014-02-12 (21:44) 3 lata 7 miesięcy 8 dni 16 godzin i 38 minut temu

Biedactwo z tego Trynkiewicza. A jego ofiary się nie bały?!

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.