bądź na bieżąco

data: 2010-07-09
źródło: PAP

Tajemnicze porachunki mafii - co się tam wydarzyło?

Tajemnicze porachunki mafii - co się tam wydarzyło?

(fot. nasygnale.pl)


  A A A

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła postępowanie przeciwko Andrzejowi T., pseud. Tyburek, którzy był podejrzany o dokonanie dwóch zabójstw w Mikołajkach. Osiem lat temu zastrzeleni zostali tam szef gangu wołomińskiego Jacek K. pseud. Klepak i policjant Marek Cekała.

komentuj

Jak wyjaśnił rzecznik olsztyńskiej prokuratury Mieczysław Orzechowski, postępowanie umorzono, bo brak jest wystarczających dowodów w sprawie. Te, które zebrano, stawiając przed laty Andrzejowi T. zarzuty i wystawiając za nim list gończy, zostały zweryfikowane przez sąd w procesach kolejnych podejrzanych o zabójstwa w Mikołajkach.

Jeden z najgroźniejszych mafiosów schwytany!

Jeden z najgroźniejszych mafiosów schwytany!

Sukces włoskiej policji. Cesare Pagano - jeden z...


Najpotężniejszy klan kamorry stracił miliard euro

Najpotężniejszy klan kamorry stracił miliard euro

Włosi wzięli się na poważnie za lokalnych bandziorów...

Andrzeja T. poszukiwano od 1999 roku. Był jednym z najbardziej poszukiwanych gangsterów. By go zatrzymać, powołano m.in. specjalny zespół. Aby się ukryć, "Tyburek" zmienił swój wygląd, usunął tatuaże, zapuścił brodę, farbował włosy; używał fałszywego nazwiska. Ujęło go w listopadzie ub. roku koło Poznania CBŚ.

Jak poinformował Orzechowski, postępowanie przeciw Andrzejowi T. umorzono 30 czerwca. Ścigając sprawców strzelaniny w Mikołajkach, olsztyńska prokuratura okręgowa postawiła mu zarzuty udziału wraz z innymi osobami w zabójstwach z broni maszynowej Jacka K., pseudonim Klepak, oraz policjanta Marka Cekały. Zabójca zastrzelił policjanta, gdy ten zaczął ścigać uciekających po strzelaninie. "Tyburek" miał także odpowiadać za posiadanie karabinu maszynowego i pistoletu colt z amunicją.

Mimo umorzenia olsztyńskiej sprawy dotyczącej podwójnego zabójstwa w Mikołajkach Andrzej T. nadal przebywa w areszcie.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzi śledztwo, w którym jest podejrzany o dokonanie szeregu przestępstw, w tym zabójstwa i usiłowania zabójstwa przy użyciu broni palnej, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, udział w obrocie narkotykami, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i posługiwanie się cudzymi dokumentami tożsamości.

Andrzej T. od połowy lat 90. działał w gangu "Karola". Jest podejrzany o wiele przestępstw, m.in. napady na tiry, jubilerów i hurtownie. Zasłynął, biorąc udział w brutalnych porachunkach gangsterskich. Jak podejrzewają śledczy, w 1999 r. na warszawskiej Woli uczestniczył w egzekucji ówczesnego bossa wołomińskiej mafii, ojca "Klepaka", Mariana (posługującego się też pseudonimem "Klepak" albo "Maniek") oraz czterech jego "żołnierzy". Zabici zostali z broni maszynowej. To właśnie po śmierci Mariana K. jego syn Jacek objął przywództwo w wołomińskim gangu.

Mimo iż w sprawie podwójnego zabójstwa w Mikołajkach olsztyńska prokuratura okręgowa zatrzymała i postawiła zarzuty kilku mężczyznom, tylko jeden z nich, Artur S., został skazany.

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał go na 25 lat więzienia tylko za zabójstwo Jacka K. Uniewinnił go natomiast od zarzutu zabójstwa policjanta. Sąd apelacyjny w Białymstoku utrzymał ten wyrok, a skazany będzie mógł ubiegać o o warunkowe przedterminowe zwolnienie po odbyciu kary 20 lat więzienia.

Kolejnych zatrzymanych Piotra L. i Daniela J. sąd uniewinnił. Mimo upływu ośmiu lat nie ma więc winnego śmierci policjanta Marka Cekały.

Jacek K., pseud. Klepak, został zastrzelony 17 sierpnia 2002 r. w barze "Okoń" w Mikołajkach. Sprawcy, uciekając przez miasto, zastrzelili ścigającego ich policjanta Marka Cekałę. Policjant z Olsztyna pełnił tam służbę w czasie wakacji na tzw. letnim posterunku.

(jks)


Polub nasygnale.pl na Facebooku


tagi: mikołajki | mafia | gang | wołomin | policjant | ucieczka | zabójstwo | porachunki | śledztwo | areszt

oceń
tak 1 50%
nie 1 50%

Opinie (13)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~PRIMO 2010-07-15 (22:41) 7 lat 4 miesiące 9 dni 6 godzin i 30 minut temu

a zauważł ktoś ze po raz kolejny takie sprawy gdzie wszyscy wszystko wiedzą i widzieli ,prowadzi i co dalej za tym idzie UMARZA sąd bądz prokuratura w OLSZTYNIE >>>> A z OLEWNIKAMI było całkiem podobnie !!aż przejęłą śledztwo prokuratura z gdańska << przypomnę że TYGRYSA ze stogów za pobicie dyrektora szkoły na Stogach rownież sądziła i UNIEWINNIŁ sąd w OLSZTYNIE itd.itd.itd .....

odpowiedz

4
1
~Lisu 2010-07-10 (15:10) 7 lat 4 miesiące 14 dni 14 godzin i 1 minutę temu

Jeszcze trochę i wyjdzie,ze policjant sam się zastrzelił.Jedyna nadzieja,to zmiana składu sędziowskiego,albo zmiana sądu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~j 2010-07-10 (16:09) 7 lat 4 miesiące 14 dni 13 godzin i 2 minuty temu

łapówy, łapówy, jeszcze raz łapówy, w pewnym mieście na L, na północ od Warszawy, pewien lokalny bandziorek z poważnymi przewinieniami w karierze kupił sobie wolność za 150 tys. PLN; nikt nas nie chroni, drodzy rodacy, groźni bandyci chodzą po wolności i nie zmieni tego żadna opcja polityczna; jakby co, brońcie się nawet kosztem wysłania bandziora na tamten świat bo inaczej nikt Wam nie pomoże...

odpowiedz

10
3
~hahaha 2010-07-09 (19:53) 7 lat 4 miesiące 15 dni 9 godzin i 18 minut temu

Od kiedy nasze sady potrzebja jakis tam dowodow?Ja zostalem skazany, tylko dlatego ze nie moglem udokumentowac, gdzie bylem podczas przestepstwa, moj kolega mogl, ale jego od razu zamkneli w areszcie, mimo ze w 100% udowodnil swoja niewinnosc(byl pareset kilometrow od miejsca przestepstwa) tez dostal tylko umorzenie, bo inaczej trzeba by, mu bylo wyplacic odszkodowanie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~wojtaszek82 2010-07-10 (15:44) 7 lat 4 miesiące 14 dni 13 godzin i 27 minut temu

Ludzie przestancie byc naiwni!!!nie bedzie wyrokow skazujacych za zabicie policjanta,dlatego ze poszla kasa,druga rzecz to jest grupa przestepcza a nie menele z osiedla,nikt nie jest na tyle glupi zeby ryzkowac zyciem wlasnej rodziny!!!zacznijcie myslec..to sa uklady ktorych nie zrozumie zwykly czlowiek.MAFIA BYLA JEST I BEDZIE.

odpowiedz

3
2
~rysk 2010-07-10 (15:25) 7 lat 4 miesiące 14 dni 13 godzin i 46 minut temu

zabili Klepaka uciekali agoniacy ich policjant zabil sie sam ile kosztuja nas pszekupne sady

odpowiedz

3
1
~klemmi 2010-07-10 (15:03) 7 lat 4 miesiące 14 dni 14 godzin i 8 minut temu

Chore sądownictwo, zdominowane przez baby... Czego można sie spodziewać?

odpowiedz

2
3
~sss 2010-07-09 (20:02) 7 lat 4 miesiące 15 dni 9 godzin i 9 minut temu

Zabili Klepaka, a policjant po tym zdarzeniu ich gonil, zabijstwo Klepaka mozna im przybic a policjanta nie, gdzie tu logika????????????????????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~c.d. 2010-07-09 (19:57) 7 lat 4 miesiące 15 dni 9 godzin i 14 minut temu

Ale my jestesmy tylko szaraczkami, ktorych nie stac na lapowy, ani adwokatow, on teraz zbiera wszystkie mozliwe papierki, bilety rachunki itd. a ja nawet nie probuje, bo mam wyrok, i jesli drugi raz mi sie cos takiego przydazy, to jestem recydywista, i nawet gdybym w czasie przestepstwa byl na audiencji u papieza, to i tak mnie wsadza.

odpowiedz

Daj cynk

Bądź z nami na bieżąco

list gończy

Artur Adamczyk

Artur Adamczyk

Wiek: 40 lat     Wzrost: 180 - 185 cm    

Adamczyk jest ścigany za podłożenie bomby w Trójmieście. Szukają go policjanci z Gdańska. Widziałeś tego przestępcę? Zadzwoń: (58) 321 53 33 lub 997.